Surfweer dinsdag 18 november

Het wordt gevoelig kouder de komende dagen. Alles aan. En zeker gaan, want zo nu en dan zijn de condities de moeite waard met dikke golven bij weinig wind. Gisteren was al even zo’n situatie het geval op de meer protected spots. Vandaag is er met een mildere WZW wind iets meer mogelijk, maar echt clean zal het niet worden. Behalve in het uiterste zuiden, langs de kust van België later op de middag. Voor woensdag staat er een toename van de golfhoogte op de planning, alleen gaat dat wel gepaard met even veel wind. Die komt uit NNO tot NO en neemt snel weer af, kan een feestje worden. Donderdag nog meer fun, want dan overal langs de kust een zwakke westenwind. Helaas geen oostenwind, want dan was het net zo mooi geweest als afgelopen weekend. Maar mogelijk wordt dat het lokaal nog wel. Vrijdag draait de wind door naar volledig noordoost en komt er dikke swell binnen bij het juiste getij. Nogmaals feest dus net voor het weekend, want het weekend lijkt wat te rustig te worden. Op zaterdag waait het nog wel stevig, maar te veel zuid. Alleen golven in Noord-Holland. Voor zondag staat er geen wind

Dinsdag 18 november
De wind neemt vanmiddag weer toe met het opleven van de buiigheid boven zee. De windrichting is daarbij WZW, waardoor er eigenlijk nergens een cleane golf is te vinden. Wel wordt het snel weer droog en zou langs de zuidwest kust van België de wind net voor donker offshore zuid kunnen draaien. Het is dan echter al mid afgaand tij, dus de mooiste push al geweest. In Zeeland zit de windafname er niet in. Toch kan er hier en daar wel vrij goed gesurft worden met de nodige inspanning (duckdiven en peddelen).

Woensdag 19 november
Nieuwe swell komt exact binnenlopen met het front dat de wind van west naar NNO doet draaien. Op dat moment de beste condities, waarschijnlijk duurt het even een uurtje voor de wind toeneemt het hinderlijk wordt. Ook geen probleem natuurlijk, want op veel spots is NNO side-off. En het tij zit goed, dwz de hele middag hoogwater. Eventueel is dan het beste om te wachten na de windtoename rond 13-14u, want al heel snel na 15u neemt de wind alweer af. Zeker op het stuk Nwijk naar Zvoort en Castricum naar Egmond. De moeite waar voor een spotcheck daar. Echter wat het exact gaat doen blijft onzeker tot het moment zelf. Wat dat betreft kan een beetje beschutting geen kwaad. En gelukkig zijn die bij NNO genoeg te vinden.

Donderdag 20 november
No wind dagje, hoewel de richting van de 1-2bft wel onshore is. Voor de spots in N-H geeft dat dan vaak nog wat heen en weer geschuif in de branding. Het is dan langer wachten tot de lijn goed terug komt. Iets wat in vooral Zeeland en België veel eerder al het geval is dankzij de veelheid aan zandbanken die de ruis er uit vegen. De swellhoogte is met 1,5m op 8seconde in ieder geval voldoende voor een sessie begin middag met opkomend tij. De hoogte neemt na eenmaal hoogwater wel wat af. In Z-H is dat minder het geval en N-H blijft ook goed doorstaan tot donker. Er volgt zelfs nog een nieuwe swell van ver met 9 tot 11seconde in de avond. Mogelijk zijn de eerste halfhoge setjes daar al van gearriveerd voor zonsondergang in de middag.

Vrijdag 21 november
Vrijdag deint het lekker door met 1 m en 9sec periode. Er staat nul wind en de windrichting is als het toch een zucht waait, oostelijk. Mooie golven al met laagwater in Z-H (en ook N-H). Op de meer zuidelijke spots van de Benelux is het wachten tot het tij er genoeg hoogte in brengt. Dat zal dan maar de helft zijn van wat er in Z-H loopt, omdat de periode zo hoog is. Maar is nog allemaal onzeker, hou de laatste berichtgeving in de gaten via de SMS en via de surf-report berichtjes hieronder.

54 reacties

  1. Tussen de fronten van dit zogenaamde back-bent occlusiefront is de wind minimaal en mogelijk ook even offshore. Zodra het front passeert ook nog weinig wind. Er achter gaat het flink waaien, met name in het zuidwesten.

    Golfhoogte kaart van dinsdag-ochtend. Op basis hiervan zal het op woensdag reeds voor het doorkomen van het front al hoog genoeg zijn. Op de noordelijke spots in NL (wadden) is dat ook te zien, die geven donderdagochtend 1,4m bij 12sec. Mits de wind in de ochtend offshore zuid is, zal het in N-H en Z-H al de moeite zijn woensdag.

      1. Hey,

        Ben benieuwd naar iedereen ze favoriete winter wetsuit. Ik heb 4 jaar gedaan met billabong 5/4 wetsuit eigenlijk tot die helemaal af was. Nu voor het 2.5 winterseizoenen verder vind ik me 5/3 ripcurl toch koud. Eigenlijk na 1.5 seizoen al. Iemand tips voor goeie wetsuits die redelijk lang meegaan en warm zijn. Voor schoenen en handschoenen zit ik nu bij solite. Nog nooit zo warm gehad.

        1. Ik denk dat de wetsuits een beetje hetzelfde zijn qua warmte in de 6/4 hooded varianten. Ik heb meerdere merken geprobeerd. Wel altijd met een actieprijs gekocht

        2. Ik heb al 5 jaar een wetsuit van Vissla 5/4. Echt een top ding, zelfs als richting het vriespunt gaat nog steeds warm. En is nog steeds in goede staat eigenlijk.

      1. Het lijkt in Noorwegen te zijn opgenomen. Mijn theorie is dat ze vanaf de UK zijn gereden met alle gear en langs nederland zijn gekomen en even een stop in Scheveningen hebben gemaakt tijdens een dikke storm 🤓

  2. Vanochtend wijk aan zee was ook heerlijk. Bijna niemand in het water. Mooie golven! Morgen ochtend weer :).

    Tobias welk model kijk jij naar op korte termijn? ECMWF gaf aan dat het vanochtend onshore zou gaan waaien maar jij had toch weer gelijk. Welke kan ik dan naar kijken?

  3. Gisteren even bij Bloemendaal gegaan rond laag water. Moest echt niet normaal ver naar achteren peddelen, maar er braken wel wat mooie golven.

    En volgende keer m’n 7mm lobsters aan ipv lekke 5mm 🥶

  4. Warm greetings! Hope you’re doing well.

    Dear Webmaster, I offer development grants to website administrators. No repayment expected. If this interests you, please reply with your preferred contact method. Please contact me on WhatsApp +79257490681

Laat een surf-report achter

Afbeelding kiezen Drag File Here